Stavební spoření hlásí změny. Vyplatí se?
Každý člověk by si měl tvořit takzvanou železnou zásobu. Jedná se o peníze stranou, které přijdou vhod zejména v době, kdy ztratíte práci, kdy trpíte nemocí nebo kdy se pokazí nějaký z potřebných domácích spotřebičů a vy potřebujete peníze na nákladnou opravu či případnou koupi nového spotřebiče. Peníze stranou si můžete odkládat pod polštář, ale v tomto případě se musíte smířit s tím, že nebudou nijak navýšeny, že nedojde k žádnému zhodnocení. Pokud je však investujete, peníze se budou stále zvyšovat a vy se budete stávat bohatším. Otázkou je, do čeho investovat?
Investovat se dnes může do čehokoliv. Záleží jenom na vás, jak moc chcete riskovat. Obecně platí, že čím větší risk, tím větší výnos. Je však pochopitelné, že se do své první investice nechcete hrnout po hlavě a už vůbec nechcete investovat do něčeho riskantního. Proto tedy investujte do stavebního spoření.
Ještě donedávna bylo stavební spoření to nejméně výhodné spoření, do kterého jste mohli investovat. Za poslední dobu se však rapidně změnilo a nyní se těší mnohým změnám.
Úroky se snižují, poplatky zůstávají
Stavební spoření bylo nevýhodné zejména pro své poplatky. Ty bohužel zůstávají. Konkrétně zůstávají dvě podoby poplatků, a to poplatky za uzavření smlouvy, což je poplatek platící se jednorázově a je to většino procento z cílové částky, a dále poplatky za vedení smlouvy, které se však platí každý rok a jedná se většinou 300 – 350 korun.
Stavební spoření je však nyní vylepšené. K rapidní změně přispěl zejména minimální úrok, kterým je jedno procento.
Mnohé akční nabídky
Jelikož stavební spoření prošlo v současné době několika pozitivními změnami, pojišťovny se rozhodly své klienty informovat o změnách tak, že jim nabízí stavební spoření výhodněji. U mnohých pojišťoven jsou nyní takzvané „akční nabídky“, kterých by byla chyba nevyužít.