Jak nejčastěji platí Češi na dovolené a proč?
Doba dovolených je v plném proudu. Každý rok se tato doba dovolených řádně prodlužuje. Konkrétně se začínalo jezdit až v červenci a končilo se v srpnu, dnes se však jezdí už v červnu a končí se během pozdního září. Ale to však nevadí! Hlavně začátek června a poté září je naprosto dokonalé období, protože už na plážích není tolik turistů a ani není tak obrovské horko, které by nám do jisté míry i kazilo takovou tu krásnou letní dovolenou. Je ale nutné zmínit, že řada Čechů jezdí na dovolené během toho největšího cestovního ruchu – tedy v době na přelomu července a srpna.
Nicméně doba dovolených je skvělá možnost pro průzkumy a analýzy. Každým rokem se dělají nejrůznější statistiky, které porovnávají data s loňským rokem a snaží se tak přijít na novinky, které Češi začali či nezačali vykonávat. Aktuální průzkumy třeba ukazují, že Češi platí v zahraničí pouze hotově – platba kartou je jenom v době poslední záchrany. Nicméně je nutné zmínit, že je to pro Čechy jenom dobře, hlavně pro ty, kteří se rozhodli odcestovat do Maďarska či Chorvatska, protože právě v těchto zemích se aktuálně nejčastěji setkáte s takzvaným „cash advance“, což je novinka u obchodníků, jež se specifikuje hlavně nemístně vysokým příplatkem. Platbou v hotovosti se ale takovým příplatkům vyhnete samozřejmě oklikou.
Proč Češi platí hotově?
Mnoho Čechů využilo aktuálního kurzu a rozhodli se na dovolenou vybrat hotově. Pro Čechy je to ale způsob, aby si tak kontrolovali své finance. Většina se totiž bojí, že se „rozšoupne“, tudíž že pak přijde bohužel do těžké a tíživé finanční situace, za kterou dovolená opravdu nestojí. Je ale nutné dodat, že se dá skvěle pomocí hotovosti kontrolovat to, kolik utrácíme. Pokud si vymezíte jenom vybranou částku, pak se nemusíte bát, že byste snad přijeli s nulou na účtu, ale přijedete tak maximálně s nulou v peněžence.