Použité zboží v záruce? Průšvih!
Většina lidí se v poslední době snaží především ušetřit, protože přece jenom v dnešní době je všechno drahé a pokud nemají zaměstnání, které by jim přinášelo třicet tisíc do kapsy co měsíc, pak se snaží opravdu ušetřit všude, kde mohou. Takové šetření jde hned různě. Většinou se vše zaměřuje na domácnost, proto se snaží šetřit vodou, a to konkrétně tak, že se lidé častěji sprchují, než koupou. Na elektřině jde zase vydělat tak, když vyměníte své staré spotřebiče za nové, které jsou úspornější. Stejně tak se vyplatí vyměnit žárovky za ty úsporné, rozdíl se vážně pozná co nevidět. Ostatně mnoho lidí šetří třeba tak, že kupují věci z druhé ruky. Ano, i tak se dá šetřit, ale dejte si pozor na to, jestli si koupíte použitou věc, která je stále v záruce. Takto se totiž napálí řada Čechů.
Většinou se s takovým zbožím setkáte v bazarech nebo v zastavárnách. Je to celkem slušné použité zboží, ale ještě stále mu neuplynula záruční doba. Proč tedy v té zastavárně je? Jak by to s takovou reklamací, která by mohla samozřejmě vzniknout, je? Vždyť na záručním listě naše jméno rozhodně nebude.
Nežijte v přesvědčení, že se záručním listem můžete přijít do prodejny s případnou reklamací
Většina lidí si myslí, že když si koupí zboží, které je ještě v záruce, s případnou reklamací se můžou obrátit na prodejce, i když je záruční list očividně na jiné jméno. Mnohé reklamace, které se týkají třeba výměny displeje u telefonu, se dají brát v potaz, ale co když se dostanete do situace, kdy se firma rozhodne vrátit peníze? Máte na ně právo? Obchodníci už odmítají dát peníze jiné osobě, než je uvedena na záručním listu, proto si dejte velký pozor, od koho si zboží kupujete, v jakém je stavu a jak je to se záručním listem. Když by vám chtěli vrátit peníze, vám je to houby platné, protože peníze odmítnou dát vám a vy proto zůstanete s pokaženou věcí, se kterou už nemůžete dělat vůbec nic.